FATİH METİN’DEN YENİLİK VURGUSU...

“ARTIK YENİ ŞEYLER SÖYLEMEK LAZIM…”

11 Ocak 2019

  AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Bolu Şubesi ile Bolu Berberler Kuaförler Odası’nda konuştu. STK temsilcilerine yeni dönemde ‘yenilikçi’ ve ‘katılımcı’ bir belediyecilik anlayışı sergileyeceklerini anlatan Metin, “Dün dünde kaldı cancağızım; artık yeni şeyler söylemek lazım.” dedi.

  AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, sivil toplum kuruluşu (STK) ziyaretleri kapsamında Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Bolu Şubesi ile Bolu Berberler Kuaförler Odası’nı ziyaret etti.

  Yoğun ilgi gördüğü ziyaretlerde AK Parti Belediye Başkan adayı Fatih Metin, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Başkanı Fatma Sırmatel, Bolu Berberler Kuaförler Odası Başkanı Nezahat Gökçeoğlu ve diğer dernek-birlik üyelerine yeni döneme ilişkin bilgiler verdi ve soruları yanıtladı.

  KADINLARA ‘POZİTİF AYRIMCILIK’ YAPACAĞIM

  Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’nde konuşan Metin, kadın elinin değdiği her yerde sevgi, hoşgörü, huzur ve adalet olduğunu belirterek “O nedenle her alanında kadınlarımızın sayılarının daha da artmasını istiyoruz. Bunun için de bulunduğum her görevde kadınlara pozitif ayrımcılık yaptım. Derdiniz derdimizdir. Dert ortağınız olarak her zaman size destek olmak bizim için şereftir.” dedi. Dernek üyelerine gelecek döneme pozitif ayrımcılık yapacağını anlatan Metin, “Önümüzdeki dönemde Bolu Belediyesi’nde kadın yönetim ağırlığının daha fazla olduğunu göreceksiniz. Bu belediye meclisinde olacak, idari kadrolarda olacak, yakın çalışma arkadaşlarımda olacak. Kısacası belediyenin tüm karar merciinde kadınlarımız olacak.” diye konuştu.

  ESNAFLARA DESTEK SÖZÜ

  AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, Bolu Berberler Kuaförler Odası’nda yaptığı açıklama ise yeni dönemde tüm esnaflara mesleki anlamda belediye ile ilgili tüm konularda katkı vermeyi istediğini söyledi. Esnaflara Bolu Esnaf ve Sanatlar Odası Birliği’nde verdiği yeni bina müjdesini hatırlatan Metin, “İnşallah önümüzdeki dönemde esnafımıza bir kompleks kazandırmayı hedefliyoruz. Bu komplekste esnaflarımızın hem eğitim faaliyetlerini yapabilmelerini hem de bu tür toplantıların daha konforlu şartlarda yapılmalarını sağlamış olacağız” diye konuştu.

  “YENİ ŞEYLER SÖYLEMEZSENİZ BAŞARIYI SÜRDÜREMEZSİNİZ”

  Metin ayrıca, yeni dönemde yenilikçi ve katılımcı bir belediyecilik anlayışı ile Bolu’nun geleceğini STK’larla birlikte planlayacaklarını da anlatarak şunları söyledi: 

  “Yenilikten de kastım şu: ‘Hazreti Mevlana diyor ki; dün dünde kaldı cancağızım; artık yeni şeyler söylemek lazım.’ Eğer yeni şeyler söylemezseniz başarıyı sürdüremezsiniz. O nedenle yeni dönemde belediye olarak yeni projeleri düşünüyoruz. Bunları hayata geçirirken de sivil toplum kuruluşlarını yanımızda görmeyi arzu ediyoruz.”

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.