“BİZ DE SİYASETİN EMEKÇİLERİYİZ”

BASIN EMEKÇİLERİYLE KAHVALTIDA BULUŞTU...

10 Ocak 2019

  AK Parti Bolu Belediye başkan Adayı Fatih Metin Bolu’da görev yapan gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi. Basın emekçilerine saygı duyduğunu ve çalışmalarında başarı ve kolaylıklar dilediğini söyleyen Metin, kendisinin de siyasetin emekçisi olduğunu belirterek “İki emekçi grup buluşmuş olduk” diye konuştu…

  HABER: ARZU SARI

  AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin Bolu’da görev yapan gazetecilerle bir otelde kahvaltıda buluştu. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetecilere verilen kahvaltı davetinde Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Merkez İlçe Başkanı Kazım Konak ve kalabalık partili grubu da vardı.

  Kahvaltıda gazetecilerin birer basın emekçisi olarak fedakarca ve özverili şekilde çalışmalarından ötürü 10 Ocak Çalışan gazeteciler Günü’nü kutladığını söyleyen Metin, kendisinin de emekçi olduğuna dikkat çekerek, “Biz de siyasetin emekçileriyiz, bugün iki grup buluşmuş olduk” diye konuştu.

  AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın da Bolu gibi küçük yerlerde gazetecilik yapmanın güçlüklerine dikkat çekerek gazetecilerin vicdanları ile kalemleri; sevdikleriyle, sevmedikleri arasındaki dengeyi en iyi şekilde kuracaklarına inandığını belirtti.

  AK Parti Merkez İlçe Başkanı Kazım Konak da gazetecilerin 10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı ve çalışmalarında başarı ve kolaylık diledi.

  Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu da kahvaltıda yaptığı konuşmada iktidarın medya çalışanlarının sorunlarına daha fazla eğilmesini beklediklerini söyledi.

  Metin, Mustafa Kemal Atatürk’ün gazetecinin düşündüğünü, bildiğini, gördüğünü samimiyetle yazması ve ifade etmesi gerektiğini söylediğini hatırlatarak “Sizler de bugüne kadar bu ülkü dâhilinde hareket ettiniz. Biz siyasetçiler de sizlerden objektif ve tarafsız olmanızı bekliyoruz. Bu bizm için çok değerli. Adalet kavramı her yerde önemli. Siyasetçi olarak bizlerin yaptığı işlerde adil olmamız gerekiyor ama aynı şekilde muhatap olduğumuz ve mesai arkadaşı olarak gördüğümüz basın mensuplarından da beklediğimi ifade etmek isterim. Herkesin gönlünde bir aslan yatar doğrudur. Herkesin bir siyasi görüşü vardır, o da doğrudur. Bu siyasi görüşünü hayatına yansıtır, sandığa da yansıtır. Bizim de sizden beklediğimiz adil olmanızdır. Tabi k eleştirilmek siyasetin işinin gereğidir. Bizim için de bu olumlu görülmektedir. Ama bu doğru haber, objektif ve tarafsız olmalıdır. Bu anlayışta olduğunuza yürekten inanıyorum. Siz bizim mesai arkadaşlarımızsınız. Bizim çalışmalarımızı sizin haberleştirmenizle vatandaşımızın bizi izleme şansı oldu. Vatandaş ve seçmenle iletişimimizde sizlerin çok büyük köprü vazifesi var. Bunun bilincindeyiz. Siz her biriniz bizim için ayrı değerlere sahipsiniz. Bugün adayım ve Allah nasip eder de 31 Mart’ta Belediye Başkanı olduğum takdirde o zaman da sizlerle şeffaf bir yönetim anlayışla birlikte olacağız. Yaptığımız hizmetlerin vatandaşa aktarımı hususunda da sizlerle yakın mesai arkadaşlığı yapacağız” diye konuştu.

  Metin daha sonra Şubat ayının ilk haftasında Bolu ile ilgili projelerini kamuoyuna tanıtacağını açıkaldı.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.