EN BABA EĞİTİM

ARTIK BABALAR DA EVDE EŞLERİNE YARDIMCI OLACAK

9 Ocak 2019

  Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi, babaların da evde mutfakta eşlerine yardım edip ev işlerine ortak olmasını sağlamak için anlamlı bir proje başlattı. 'Babalık Atölyesi'ne katılan babalar 9 hafta sürecek programda ev işleriyle ilgili üç başlıkta eğitim görecekler.

  Sosyal Gelişim Merkezi Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nün düzenlediği eğitime katılan babalara 'Babalık Psikolojisi', 'Mutfakta Erkek Var' ve el becerilerine ilişkin eğitimler veriliyor. Eğitimler ile babaların ve baba adaylarının evde eşlerine yardım ederek zor durumlarla başa çıkabilmelerinin sağlanması hedefleniyor.

  Eğitim programına katılanlara Babalık Psikolojisi dersinde çocuk gelişimi ve gelişen teknolojinin çocuklar üzerindeki etkileri anlatıldı.El becerileri dersinde evde kullanılan elektrik aygıtlarla ilgili uygulamalı çalışmalar yapan kursiyerler mutfak eğitiminde de pratik yemek yapmayı öğreniyorlar.

  Erkeklere yönelik 9 hafta boyunca eğitim vereceklerini açıklayan Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nde görevli Psikolog Recep Murat Harman, ". Program gayet iyi bir şekilde devam ediyor ve üç programdan oluşuyor. Mutfakta erkekler var, burada pratik yemekler öğretildi. Babalık psikolojisi var, ve el becerileri ince işler olmak üzere üç programımız var ve bu programlarımızı 9 hafta devam ettireceğiz" dedi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.