"LEBLEBİCİ" GÜVERCİNLER BÜFENİN MÜDAVİMİ OLDU

ÇEKMECENİN İÇİNE GİRİP LEBLEBİ YİYORLAR

22 Aralık 2018

  Düzce'de büfe işletmecisi Aydın Bakan, her sabah dükkanına giren güvercinleri, leblebiyle besliyor. 
  İstanbul Caddesi'nde büfe işleten Aydın Bakan, 2 yıl önce dükkanının önüne gelen güvercinlere leblebi vermeye başladı. Bakan'a alışan güvercinler, bir süre sonra dükkana girip yiyecek aradı. İş yerinin küçük olması nedeniyle yere leblebi atamayan Bakan, para kasasının hemen altında bulunan çekmeceye leblebi bırakarak güvercinlerin yiyeceği burada bulmasını sağladı. 

  Zamanla bu duruma alışan "leblebici" güvercinler, 2 yıldır sürekli iş yerine girerek Bakan'ın çekmeceyi açmasını bekliyor. Güvercinler, leblebileri yedikten sonra buradan ayrılıyor. 
  "Çekmecenin içine girip leblebi yerler"
  Bu duruma çok alıştığını ve güvercinlerle arasında ciddi bir güven oluştuğunu söyleyen Bakan, çocukluğundan bu yana hayvan sevgisi olduğunu söyledi. Bakan, "güvercinler her sabah buraya gelirler onlara leblebi veririm. Karınlarını doyurup geri giderler" diye konuştu

  Hayvanların sevgiye ihtiyacı olduğuna değinen Bakan, sözlerini şöyle tamamladı:
  "Hayvana sevgi verirsen gelir ve korkmaz. Çekmecenin içine girip leblebi yerler. Bunlar çok cana yakın. Müşterilerin çoğu bu manzarayı görünce mutlu oluyor. Hayvan sevgisi olan insanlar bu durumu çok iyi anlıyor. Bazen köpekler de geliyor onlara da yiyecek veriyorum."

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.