ERDOĞAN’DAN BOLU’YA ONAY !...

HUKUK FAKÜLTESİ’NE İZİN ÇIKTI

7 Aralık 2018

  Bolu AİBÜ’ye 2012 yılından bu yana yapılması beklenen ancak hükümet sisteminin de değişmesi ile onay mercii olarak en son Cumhurbaşkanlığı makamının onayı gereken Hukuk Fakültesi’ne Erdoğan’dan yeşil ışık yandı. Dönemin Başbakan'ı olan TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın katkılarının ardından  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı 6 Aralık 2018 tarih ve 413 sayılı Cumhurbaşkanı kararı ile artık BAİBÜ’ye Hukuk Fakültesi yapılması için hiçbir engel kalmadı.

  HABER: ARZU SARI

  Merkez TV 3 Aralık 2018 günü “Yapımı yılan hikayesine dönmüştü” başlıklı haberinde Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne 2012’den bu yana yapılması beklenen ancak bir türlü gerekli onayın çıkmadığı Hukuk Fakültesi’nin ne zaman yapılacağını sormuş,  BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ile konuya özel konuşmuştu.

  BİZ HALA PEŞİNDEYİZ” DEMİŞTİ

  Prof. Dr. Alişarlı, yapılmasından umut kesilen Hukuk Fakültesi’nin süreci hakkında bilgi vererek; fakültenin sürecinin sonlanmadığını, prosedürün bürokratik engellere takılması nedeniyle uzadığını söylemişti. Değişen hükümet sistemi nedeniyle onayın Cumhurbaşkanlığından çıkmasını beklediklerini ifade eden Alişarlı “Artık arada Milli Eğitim Bakanlığı Komisyonu yok onay için. Şuan süreç yeniden başladı. Talebimiz, dilekçelerimiz mevcut. Cumhurbaşkanlığından onay çıkarsa fakültemiz kurulacak ve İzzet Baysal Vakfı binamızı yapacak. İptali söz konusu değil. Biz hala peşindeyiz” demişti.

  MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ İLE

  KÜTÜPHANE ARASINDAKİ BOŞ ALANA YAPILACAK

  Haberin yapılmasından 3 gün sonra Hukuk Fakültesi’ne onay çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı 6 Aralık 2018 tarih ve 413 sayılı belge kararına göre BAİBÜ’ye Hukuk Fakültesi yapılmasına karar verildiği bildirildi. Kararda ayrıca BAİBÜ’ye Hukuk Fakültesi yapılma onayının yanı sıra beraberinde 9 üniversiteye daha çeşitli fakültelerin yapılması onayı da çıktı.

  FAKÜLTEYİ İZZET BAYSAL VAKFI YAPTIRACAK

  Bu karara göre bundan sonra fakültenin yapılması için söz İzzet Baysal Vakfı ve Baysal Ailesi’ne geçti. Mühendislik-Mimarlık Fakültesi ile kütüphane arasındaki boş alana yapılacak olan Hukuk Fakültesi binasının yapımını Baysal Ailesi ve vakıf üstlenecek.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.