KILIÇDAROĞLU’NDAN ASGARİ ÜCRET TEPKİSİ

KILIÇDAROĞLU TÜRK-İŞ BAŞKANI ATALAY’I ZİYARET ETTİ

22 Kasım 2018

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ı ziyaret etti. Kılıçdaroğlu ve Atalay, asgari ücret, kıdem tazminatları iş kazaları, emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını değerlendirdi.

  İş kazalarında Türkiye’nin Avrupa’da birinci olduğuna dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Terörden daha fazla iş cinayetine insanlarımız kurban gidiyor. Gerçekten de işçiler önlem alınmadan iş alanlarına sürülüyor. Bir kişinin hayatını kaybetmesi değil bir ailenin hayatını kaybetmesi anlamına geliyor. Kayıt dışı işçiliği önlemek istiyorsanız bunun tek bir yolu var örgütlenmek. İşçiler örgütlenirse bunun önüne geçilir. İktidar bunda samimi ise örgütlenmenin önündeki engelleri kaldırır” dedi.

  Kılıçdaroğlu, asgari ücretin 2 bin TL’ye yükseltilmesinin yeterli olmadığını vurgulayarak istenilen artışa tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Asgari ücret 2 bin lira isteniyor. 2 bin lira nedir arkadaşlar. 2 bin lira ile ev kirası mı ödenir, çocuğun ihtiyaçları mı karşılanır? Mümkün değil. Asgari ücretten vergi alınıyor, bu başlı başına en büyük ayıptır. Asgari ücretli vergi yükü altında ezilmektedir. O açıdan iktidar olanların işçinin sesini duymaları gerekir” şeklinde konuştu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.