TERÖR ÖRGÜTÜ PKK’YA OPERASYON

DİYARBAKIR VE VAN’DAKİ OPERASYONDA MAĞARA VE SIĞINAKLAR İMHA EDİLDİ

22 Kasım 2018

  Jandarma ekipleri tarafından terör örgütü PKK’nın kış yapılanmasının önlemek için Diyarbakır ve Van’da düzenlenen operasyonda teröristlere ait mağara ve sığınaklar imha edilirken çok sayıda silah, bomba ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

  Van'ın Özalp ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik Aşağıayazca Mahallesi kırsalında "Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Sakallı" operasyonu gerçekleştirildi. Operasyonda teröristlerce toprağa gizlenmiş, kullanıma hazır 12 kilogramlık tüplerle hazırlanmış ve parça tesirini artırmak için çivilerle desteklenmiş iki el yapımı patlayıcı ele geçirildi.
   

  Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde Jandarma Özel Harekat Timleri, Jandarma Komando Timleri ve güvenlik korucularının katılımıyla başlatılan "Şehit Uzman Jandarma Çavuş Gökhan Yıldırım-01 Operasyonu"nda PKK'lı teröristlerce kullanılan, gözetleme mevzisi, 7 doğal mağara, barınma alanı ve 5 sığınağın kullanılamaz hale getirildi. Sığınak, mağara, ağaçlık, çalılık, kayalık ile toprağa gömülü bidonlar içerisinde çok sayıda silah, mühimmat, bomba yapımında kullanılan malzemeler ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.