BOLMEK KURSİYERLERİNİN EL EMEĞİ ÜRÜNLERİ SERGİLENDİ

EL EMEĞİ ÜRÜNLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI

10 Kasım 2018

  Bolu Belediyesi tarafından, yöresel ve el emeği ürünlerin üretim, tanıtım ve satışının gerçekleşmesi adına hayata geçirilen Bolu Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nın kursiyerleri tarafından bir sergi açıldı.

  Kültür Park ve Yeraltı Katlı Otoparkı üstünde bulunan alanda kurulan serginin ve yeni satış mağazasının açılışına AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediyesi daire müdürleri, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  Açılış öncesi bir konuşma yapan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Bolu’nun turizm kenti olacağını hep ifade ediyoruz. Yöresel ürünlerin satışı ve turizme katkısı anlamında bir döngü sağlanması gerekiyor. Abant’ta Gölcük’e çok sayıda ziyaretçi geliyor. Fakat bu ziyaretçiler Bolu merkeze gelmiyor. Gelmesi için de bir şeyler yapılması gerekiyor. Bulunduğumuz alanı hem yöresel kursların verildiği hem de sergilendiği bir yere dönüştürmemiz gerekiyor. Yukarı çarşının restorasyondan sonra burayla uyum sağlaması lazım. Daha sonra turların merkeze gelmesini sağlayarak Bolu’da üretilen ürünleri pazarlamamız gerekiyor. Bunu sağlama konusunda herkesin düşüncesine fikrine ve emeğine ihtiyacımız var. Eğer döngüyü sağlayabilirsek bizlere artık ihtiyaç olmadan burası devam eder”  dedi.

  Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından açılış gerçekleştirilerek sergi gezildi.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.