YILMAZ’DAN YATAY MİMARİ VURGUSU

ALAADDİN YILMAZ GAZETECİLERLE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

9 Kasım 2018

  Bolu Belediye Başkanı AK Parti’li Alaaddin Yılmaz, Abant yolunda orman içerisindeki bir tesiste gazetecilerle sabah kahvaltısında bir araya geldi.

  Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Yılmaz, özellikle madde bağımlılarının mekanları haline gelen 4 bin 500 metruk binayı yıktıklarını açıkladı.

  Başkan Yılmaz, uyuşturucuyla mücadele kapsamında yıkımı yapılmamış metruk binaların gözetim altında tutulduğunu söyledi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kentlerde yatay mimarinin yapılması yönündeki açıklamalarının hatırlatıldığı Başkan Yılmaz, yatay mimari vurgusu yaptı.

  Yılmaz, kentte dikey yapılaşmanın önüne geçileceğinin de mesajını verdi.

  SİTE METNİİİİ

  Bolu Belediye Başkanı AK Parti’li Alaaddin Yılmaz, Abant yolunda orman içerisindeki bir tesiste gazetecilerle sabah kahvaltısında bir araya geldi.

  Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Yılmaz, özellikle madde bağımlılarının mekanları haline gelen 4 bin 500 metruk binayı yıktıklarını açıkladı. Başkan Yılmaz, “Metruk binaların sadece uyuşturucu ile mücadele anlamında değerlendirilmesi gerekmez. Metruk binalar görüntü kirliliği açısından sıkıntı oluşturur. Dolayısıyla şehircilik anlamında metruk bir bina diye bir binanın olmaması gerekir. Zaten Bolu’da konut anlamında pek kullanılabilecek metruk bina olmadığını söyleyebilirim. Ancak Bolu’da metruk bina pozisyonunda olan odunluk gibi ufak tefek kenara yapılan küçük yapılar vardır. Göreve geldiğimizden bu güne kadar bunların yok edilmesi ile ilgili çok ciddi bir mücadele içindeyiz. Şu an 4 bin 500’ün üzerindeki bu tür yapıları Bolu’da yıktık. Bazı ufak tefek yerlerde kaldı. Zaten konut gibi olup da içinde problem olan binayı durdurmamız mümkün değil. Bir de tabi çocuklarımızın zarar görmemesi için uyuşturucu ile ilgili sıkıntıların burada daha çok olduğu hatta bazı kötü işlerin yapıldığını gördüğümüz yerler vardır. Buralar özel gözetim altında ve bunları yok etmek görevimiz.” diye konuştu.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kentlerde yatay mimarinin yapılması yönündeki açıklamalarının hatırlatıldığı Başkan Yılmaz, yatay mimari vurgusu yaptı. Yılmaz, kentte dikey yapılaşmanın önüne geçileceğinin de mesajını verdi.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.