VUSLAT PLATFORMU ABANT'TA TOPLANDI

PLATFORM ÜYELERİ VE AKADEMİSYENLER YENİ DÜNYA DÜZENİNİ TARTIŞACAK

12 Ekim 2018

  Uluslararası Vuslat Derneği tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenen Vuslat Platformu, 'Yeni Dünya Düzeni ve Geleceğin Haritası' başlığı altında toplandı.

  Abant'ta bulunan bir otelde düzenlenen ve üç gün sürecek programın açılışına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, TBMM eski başkanı İsmail Kahraman, Bolu Valisi Aydın Baruş,  Vuslat Platformu Başkanı Hamza Cebeci'nin yanı sıra akademisyenler ve platform üyeleri katıldı.

  Kuran'ı Kerim okuma yarışmasında dünya birincisi olan hafız Selman Okumuş’un Kur’an’ı Kerim tilavetinin ardından Uluslararası Vuslat Platformu Başkanı Hamza Cebeci, toplantının açılış konuşmasını yaptı.

  Açılış programında konuşan TBMM Eski Başkanı Kahraman, dünyadaki değişimlerinin ihtilallerle olduğunu vurgulayarak, Türkiye'nin de 16 Nisan referandumuyla yeni bir sisteme geçerek ray değiştirdiğini söyledi. 

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bilginin önemini vurguladığı konuşmasında "Yeni dünya düzeninde geleceğin haritasını belirleyecek olan güç şüphesiz bilgi" diye konuştu. 

  Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Vuslat Platformuna tekrar ev sahipliği yapmaktan gurur duyduğunu dile getirdi.

  Üç gün sürecek oturumlarda katılcılar yeni dünya düzenini tartışacaklar.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.