DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ ANILDI

ADNAN MENDERES, FATİN RÜŞTÜ ZORLU VE HASAN POLATKAN'A ANMA TÖRENİ

16 Eylül 2018

  27 Mayıs darbesinde demokrasi şehidi merhum Başbakan Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan, idam edilişlerinin 57’inci yılı nedeniyle İstanbul Topkapı’da bulunan kabirleri başında düzenlenen törenle anıldılar.

  Törende konuşan Adnan Menderes’in gelini Ümran Menderes, “ Demokrasi şehitlerimizin ülkemize yaptığı hizmetler hiçbir zaman unutulmamalı” dedi. 
  Törene, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Adnan Menderes’in gelini Ümran Menderes, Menderes’in torunları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
  Protokol konuşmalarının ardından Bakan Soylu ve beraberindekiler, Adnan Menderes’in mezarını ziyaret etti. Okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan dua sonrası Bakan Soylu ve Adnan Menderes’in gelini Ümran Menderes, Menderes’in mezarına karanfil bıraktı. Protokol üyeleri daha sonra Adnan Menders’İn oğlu Aydın Menderes’in kabrini de ziyaret ederek dua etti.

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adnan Menderes’in anıt mezarı ziyareti sonrası yan tarafta bulunan 8’inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın kabrini de ziyaret etti. Burada da yapılan dua sonrası Bakan Soylu, Özal’ın kabrine karanfil bıraktı. Soylu daha sonra makam aracına binerek mezarlıktan ayrıldı.
   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.