EGE VE AKDENİZ’DE ADIM ATACAK YER KALMADI

ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİ DURMA NOKTASINA GELDİ

20 Ağustos 2018

  Türkiye’nin sahil bölgelerinde oteller bayram tatilinden bir ay önce doluluğa ulaştı. Bayram süresince Çeşme'nin 1 milyon kişiye misafirperverlik yaparken nüfus 41 bin iken 25 katı ziyaretçiyi kabul ediyor.

  İlçeye giriş yapan tatilcilerin yoğunluğu nedeniyle özellikle cumartesi günü İzmir-Çeşme Otoyolu'nda trafiğin durma noktasına geldi.

  Ege Bölgesi'nin en gözde turizm yerlerinden Muğla'nın Bodrum ilçesine Kurban Bayramı tatili için gelenler nedeniyle ilçede adeta adım atacak yer kalmadı.

  Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, 164 bin 158 kişi olan ilçe nüfusunun gelen tatilcilerle birlikte 2 milyona yaklaştığını söyledi.

  Marmaris'te tatilini geçiren yerli ve yabancı turistler, gündüz plaj, havuz başları ve su parklarını, geceleri ise sokakları, kafeteryaları ve barları dolduruyor.

  Dokuz günlük Kurban Bayramı tatilini geçirmek için Marmaris'e özel araçları ve tur otobüsleriyle gelen tatilciler, 7 kilometrelik konvoy oluşturdu. İlçenin Muğla girişinden İnci kavşağına kadar uzanan yol boyunca, yoğunluk nedeniyle trafik akışı neredeyse durdu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.