UÇAKTAN KAFE OLUR MU?

MİLLET KIRAATHANESİ BENZERLERİNDEN OLDUKÇA FARKLI BİR KONSEPTE SAHİP

11 Ağustos 2018

  Hurdaya çıkarıldıktan sonra geçtiğimiz yıllarda Kastamonu Belediyesince satın alınarak  İstanbul'dan Kastamonu'ya getirilen yolcu uçağı, Kastamonu’da Veli Efendi Camisi'nin yanındaki boş alana yerleştirilerek birleştirildi. 
  Kastamonu Belediyesi, önce "uçak kafe" yapılması planlanan uçağın "millet kıraathanesi" olarak değerlendirilmesine karar verdi. Yaklaşık 20 gün önce millet kıraathanesi olarak hizmet vermeye başlayan uçak vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. 6 görevlinin bulunduğu millet kıraathanesi, saat 8.30 ile 23.00 saatleri arasında hizmet veriyor.
  Kastamonu Belediyesi çalışanlarından Sabri Bayındırlı, millet kıraathanesinin vatandaşlardan yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

  Kastamonuluların sık sık ziyaret ettiği Millet kıraathanesini ayrıca yerli turistler de gezmeye geliyor. Burada amaç yaşlısından gencine insanları birbiri ile kaynaştırmak diyen yetkililer  gelenlerin sohbet edip, kitap okuduğunu belirtiyor.

  Millet kıraathanesinin müdavimlerinden 7 yaşındaki Ali Efe İncioğlu da arkadaşlarıyla sık sık buraya gelip satranç oynadığını söylüyor.

  Uçaktan yapılan Millet Kıraathanesi, benzerlerinin aksine yediden yetmişe her yaştan insana hitap eden kültürel bir mekan olma konusunda örnek teşkil ediyor.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.