"ÜRETİMDE BEN DE VARIM" PROJESİ

PROJE ZİHİNSEL ENGELLİ BİREYLERİ HAYATA HAZIRLIYOR

11 Ağustos 2018

  Bolu Belediyesi Kent Konseyi Özel Bireyler Meclisi tarafından, 23 yaşına kadar eğitim almış olan zihinsel engelli bireyleri topluma kazandırmak ve iş sahibi yapmak amacıyla geçtiğimiz yıl Kasım ayında "Üretimde Ben de Varım” projesi başlatıldı.

  Bolu Karaçayır  Mahallesi’nde bulunan Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi içerisinde el sanatları kursuyla başlatılan proje, daha sonra İş-Kur, Milli Eğitim Müdürlüğü, İzzet Baysal Halk Sağlığı Merkezi, Sağlık Müdürlüğü, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün destekleriyle genişletildi.
  Proje kapsamında öğrencilere eğitim veren Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hamit Coşkun, "Özellikle 23 yaş ve üstü olan gençlerimizi yaşama hazırlamak için eğitim verdiklerini belirtti.

  İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesinde psikolog olarak görev yapan Arzu Avşar da çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

  Öğrencilerinde projede oldukça verimli vakit geçirdiği görüldü.

  Zihinsel engelli bireyleri topluma kazandırmak ve iş sahibi yapmak amacıyla geçtiğimiz yıl Kasım ayında "Üretimde Ben de Varım” projesi 27 Ağustos 2018 tarihinde sona erecek. 

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.