İŞTE BATI KARADENİZ MİLLETVEKİLLERİ

HER SEÇİMDE 3-0 AK PARTİ ÇIKARAN DÜZCE 1 VEKİLİNİ MHP’YE KAPTIRDI

24 Haziran 2018

  16 Nisan’da yapılan referandumun ardından milletvekili sayısı 550’den 600’e çıkmıştı. En çok merak edilen konulardan biri de,illerin çıkaracağı milletvekili sayıları oldu.Batı Karadeniz Bölgesine bakıldığında  Bolu 3,Düzce 3,Sakarya 7, Zonguldak 5, Kocaeli 13, Kastamonu 3,Karabük 3 ve Bartın 2 vekilini meclise gönderdi.

  Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği genel seçimleri için illerde sandıklar açıldı.Tansiyonun oldukça yüksek geçtiği seçimlerde yeni dönemde görev alacak vekillerde belli oldu.

  Bolu Ak Parti’den 2,Cumhuriyet Halk Partisinden ise 1 vekili ile mecliste temsil edilecekken,Düzce’de durum ise biraz farklı sonuçlandı.Yıllardır seçimlerde 3-0 olarak Ak Partinin tulum çıkardığı Düzce’de 24 Haziran’da 1 vekilini Milliyetçi Hareket Partisine kaptırdı.

  Sakarya iline bakıldığında 4 Ak Parti ,1 Chp, 1 Mhp ve 1 İyi Parti olmak üzere 7 vekille mecliste.

  Zonguldak 3 Ak Parti ve 2 CHP’li vekille temsil edilecek olup,Kocaeli’de dağılım ise 7 Ak Parti,3 Chp,1 Mhp,1 İyi Parti ve 1 Hdp ile Ankara’ya gidiyor.

  Kastamonu’da partilere göre dağılım, 2 Ak Parti ve 1 Chp vekili olarak kayıtlara geçti.Karabük 3 vekilinin 2’sini Ak Parti,1 vekilini ise Chp’den gönderirken,Bartın  2 vekilini Ak Parti ve Chp olarak eşitledi.

   

   

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.