CİMBOM’DA KORKULAN OLMADI

GALATASARAY İLE UEFA 4 YILLIK ANLAŞMA YAPTI

14 Haziran 2018

  UEFA, finansal fair-play ile ilgili Galatasaray kararını açıkladı.

  UEFA'nın resmi internet sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, Galatasaray ile 4 yıllık anlaşmaya varıldığı belirtildi. UEFA'nın 6 milyon euro para ceza verdiği sarı-kırmızılıların anlaşmaya uymaması halinde ise ek olarak 9 milyon euro para cezası da alacağı ifade edildi. UEFA, 6 milyon euro'nun üç yıl boyunca taksitler halinde sarı-kırmızılı kulübün gelirlerinden tahsil edecek.

  Yapılan anlaşmaya göre gelecek sezon Galatasaray, 2018-2019 sezonunda UEFA Şampiyonlar Ligi oyuncu kadrosunda 25 yerine sadece 21 isme yer verebilecek. Bu rakam, 3 sezon boyunca finansal şartların yerine getirilmesi halinde, her yıl +1 olarak revize edilecek. Bir oyuncu kadroya eklenebilecek. Ayrıca 1. yıl en çok 20 milyon euro, 2. yıl 10 milyon euro zarar edebilecek. 3. yıl ise Galatasaray'ın artıya geçmesi beklenecek.

  2022 yılına kadar denetim altında kalacak olan Galatasaray, UEFA A Listesine dahil edilebilecek yeni oyuncu transferlerinde belirli bir sınırlandırmayı da kabul etti. Bu sınırlama, sezon bazında net transfer gelirlerinin pozitif olması şartını içerdiği de belirtildi. Bu durumda Galatasaray sattığı kadar oyuncu alabilecek. Avrupa'dan men cezası almaktan kurtulan Cimbom, artık ayağını yorganına göre uzatacak.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.