KANDİL’E GECE OPERASYONU

ORGENERAL AKAR HAREKATI TAKİP ETTİ

12 Haziran 2018

  Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından terör örgütü PKK’nın karargahlarının bulunduğu Irak'ın kuzeyindeki Kandil, Sincar, Hakurk ve Avaşin-Basyan'a yönelik hava harekatı düzenlendi. Savaş uçakları terör hedeflerine bomba yağdırdı.

  Türk Silahlı Kuvvetlerince  gece yarısı Irak'ın kuzeyinde düzenlenen hava harekatında 12 hedef imha edildi. Hava Kuvvetleri Komutanlığının kullanmaya başlayacağı yeni üniformalardan giyen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Eskişehir'deki Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezi'ne giderek operasyonu takip etti. Orgeneral Akar’a Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal’da eşlik etti.

  Kandil başta olmak üzere Hakurk ile Avaşin-Basyan'a yönelik harekatlarda teröristlerin sığınak, barınak, silah mevzisi ve mühimmat deposu olarak kullandığı 12 hedef imha edildiği açıklandı. Böylelikle 2 gün içinde söz konusu bölgede 26 hedef savaş uçakları tarafından vurulmuş oldu.

  Teröristlerin sonunu getirmek için kararlı olduklarının altını çizen Orgeneral Akar, “Ülkemize yönelik her türlü tehdit ve tehlikeye karşı faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Bundan dönüş yok” açıklaması yaptı.

  Genelkurmay Başkanlığının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, 1-8 Haziran'da Irak'ın kuzeyindeki bölücü terör örgütü hedeflerine düzenlenen hava harekatlarında ise18 teröristin daha etkisiz hale getirildiği bildirildi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.