AYLIK 1905 TL’LİK SÖZLEŞME

GALATASARAY’DA TEKNİK DİREKTÖR FATİH TERİM 5 AYDA 9525 TL ALDI

22 Mayıs 2018

  Daha önce görev aldığı Galatasaray’da yıllık 2.5 milyon Euro, Milli Takım’dan da 3.5 milyon Euro kazanan Fatih Terim’in TFF ile yollarının ayrılmasının ardından tekrar yuvasına dönmesi kadar 2017-18 sezonu için alacağı ücret Türkiye’de adeta olay olmuştu.

  Dönemin başkanı Dursun Özbek, şampiyon teknik adam Fatih Terim’le 22 aralık da gerçekleştirdikleri imza töreninde yaptığı ”Hocamıza bu sezon için aylık 1905 TL vereceğiz” açıklaması gündeme adeta bomba gibi düşmüş ama yine de bazılarının kafasında ‘Acaba doğru mu?’ sorusu bırakmıştı.

  Ancak TFF ile olan tazminat sürecinden dolayı çeşitli spekilasyonlara neden olan bu açıklamadan sonra, KAP’a yapılan açıklamada ilk yıl için teknik direktörü aylık 1905 TL, 2018-19 sezonu için ise 3 milyon euro ödeneceği duyurulmasıyla acaba sorusu ortadan kalkmıştı. Kısaca dört yıl önce yıllık 2.5 milyon euro aldığı Galatasaray’a ‘free ücretle’ dönen Fatih Terim, görev yaptığı 5 aylık dönemde cebine sadece 9525 TL koyarken şampiyonluk ipini göğüsleyen isim oldu.

  Tartışmalar ve üzerindeki spekilasyonlar bir tarafa, kim ne derse desin 1905 TL’lik ücretle çok anlamlı hale getirilen bu tarihi sözleşme Galatasaray için iyi bir hatıra olacak.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.