GALATASARAY UEFA İLE ANLAŞTI

SARI KIRMIZILILARIN BAŞKANI MUSTAFA CENGİZ NYON’DAN UMUTLA DÖNÜYOR

18 Mayıs 2018

  Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz UEFA ile Nyon’da gerçekleştirilen toplantıdan umutlu dönüyor.

  Yaklaşık 2 saat süren kritik toplantıda Galatasaray'ın mali yapısı ve taahhütleri masaya yatırılırken Başkan Cengiz, çok olumlu bir görüşme olduğunu, Avrupa kupalarına katılma konusunda önlerinde hiçbir engel olmadığını açıkladı.

  UEFA ile her konuda mutabık kaldıklarını belirterek, "Galatasaray'ın Avrupa kupalarına katılması için önünde hiçbir engel yok. Bazı cezalar var bunlar Galatasaray'ın kaldırabileceği, üstesinden gelebileceği cezalar. Hiç önemli değil. 4 yıllık bir settlement agreement (sulh sözleşmesi) imzalayacağız. Galatasaray doğru yolda, taraftarlarımız bundan emin olabilir" dedi.

  UEFA'nın en önemli isteklerinin 'mali disiplin, şeffaflık ve samimiyet' olduğunu kaydeden Cengiz, "Nasıl bir ceza gelecek; biraz açar mısınız" sorusuna, "Gizlilik nedeniyle açamayacağım. Diğer detayları da masaya yatıracağız ve yaklaşık 1 hafta içerisinde sonuçlandıracağız" yanıtı verdi.

  Galatasaray'da şimdi bu sorunun yanıtı aranıyor. Yapılan görüşmeler, verilen sözler neticesinde Avrupa kupalarından men edilme tehlikesini atlattı. Ancak gelir giderini dengeleyemeyen sarı-kırmızılı ekibin cezasız kurtulması da beklenmiyor. Cengiz de "Bazı cezalar var" diyerek bunu doğrularken Galatasaray, FFP kurallarının 5-6 ve 7. maddeleri üzerinden bir yaptırım bekliyor.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.