İSRAİL'İN ZULMÜNE SESSİZ KALMADILAR

BOLU, KOCAELİ, BARTIN VE KARABÜK'TEKİ DEVLET YURTLARI YURT IŞIKLARINI KAPATTI

18 Mayıs 2018

  KYK'nın Türkiye'deki bütün yurtlarında Kudüs temalı bir gösteri sergilendi.   Bolu’da, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı bin öğrencinin kaldığı Bolu Seyit Avşar Yurdu’ndaki öğrenciler, İsrail’in zulmüne karşı Filistin halkının yanında olduklarını göstermek için odalarındaki ışıklarla “Kudüs” yazdı.

  Kocaeli'nin İzmit ilçesinde de KYK'ya bağlı İzmit Ali Fuat Cebesoy ve Gaziz Süleyman Paşa Öğrenci Yurdu'ndaki öğrenciler, saat 21.00'de İsrail'e tepki için yurt ışıklarını söndürdü. Odaların ışıklarını açıp kapatarak "KUDÜS" yazısının belirlenmesini sağlayan öğrenciler, İsrail'in Kudüs'teki insanlık dışı uygulamalarına sessiz kalmadıklarını gösterdi.
  Bartın'da da benzer görüntüler vardı.  KYK Çeşm-i Cihan Erkek Yurdu'ndaki öğrenciler, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına protesto etmek için "Kudüs" koreografisi oluşturdu. Ellerindeki telefonların ışıklarıyla "Kudüs" koreografisini oluşturan öğrenciler, Türk bayrağı açtı ve İstiklal Marşı'nı okudu. 
  Karabük'te Hubbi Hatun, İsmail Necati Efendi, Asiye Hatun, Taşkent, Aişe Ana ve Katip Çelebi yurtlarında kalan öğrenciler de yurt binalarındaki ışıklarla "Kudüs" koreografisi oluşturarak İsrail'in Kudüs'teki zalimliğine sessiz kalmadı. Yurtlardaki "KUDÜS" koreografileri drone ile havadan da görüntülendi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.