GEBE OKULU ANNE ADAYLARINI BEKLİYOR

UYGULAMALI OLARAK ANNE ADAYLARI DOĞUMA HAZIRLANIYOR

4 Nisan 2018

  Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Gebe Okulu anne adaylarını bekliyor.

  İzzet Baysal Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk ünitesinde ücretsiz olarak hizmet veren Gebe Okulu, verdiği uygulamalı eğitimlerle anne adaylarını anneliğe ve doğuma hazırlıyor.

  Merkezde 24 -37 haftalar arasında olan anne adaylarına, “Doğuma hazırlık, gebelik, gebelikte beslenme, anne sütü ve emzirme, bebek bakımı, banyosu, gaz masajı, süt sağma ve saklama koşulları, lohusalık bakımı ve aile planlaması” gibi pek çok konuda bilgiler verilip, kursun sonunda katılım belgesi ve bebeklerin cinsiyetine göre bileklikler takdim ediliyor.Eğitimle ilgili bilgiyi 21 yıllık usta ebe Fatma Koçyiğit’ten dinliyoruz.

  Ev ortamının rahatlığı ve sıcaklığında tasarlanan gebe okulunda, tüm faaliyetler oldukça hijyenik ve samimi bir ortamda yapılıyor. Her bakımdan tüm ihtiyaçlar düşünülerek hazırlanmış gebe okulu programı, anne adaylarını hem doğuma hem de anneliğe hazırlıyor.Anne adaylarının ücretsiz olarak yararlanabildiği merkezi tanıtan İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Mustafa Konur gebelikle ilgili tüm hizmeti alabilecekleri kurumun burası olduğunu  anlattı.

  Verilen eğitimden memnuniyetini dile getiren anne adayı Nihal Bekar ilk hamileliğinde böyle bir imkanı olmadığını ve ikinci gebeliğinde bu eğitimi aldığı için çok mutlu olduğunu söyledi.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.