ARAÇ TEMİZLİĞİNE KADIN ELİ DEĞDİ

KOSGEB DESTEĞİYLE KENDİ İŞİNİN PATRONU OLDU

12 Mart 2018

  Bahar ayına girdik. Araçlarının temizliğine dikkat eden vatandaşlar çeşitli oto yıkama şirketlerini tercih ediyor.

  Bolu’da da oto iç dış yıkama ve lastik işini yapan tek kadın patron Nigar Çiftçi’nin ilginç hikayesi objektiflerimize takıldı.

  Nigar Çiftçi, yıllarca çalışma hayatının içinde yer almış başarılı bir kadın çalışan. Artık kendi işini yapmaya karar vererek bir adım atmış ve KOSGEB belgesine başvurmuş.

  Oto yıkama işine girerek belkide bir ilki başaran Çiftçi, araç yıkama işine kadın eli değmesinin müşterilerin gözünde de tercih sebebi olduğunun altını çiziyor. 

  Çiftçi, KOSGEB belgesini aldıktan sonra bu işi yapmaya karar verdiğini, çevresinin ve ailesinin bu konuda çok  destek olduklarını vurguluyor. 

  Nigar Hanım işinin hem patronu hem çalışanı... Araçların temizliğini çoğu zaman kendisi de yapıyor.

  Müşterilerinin kendisini ilk gördüğündü bazen şaşırdığını belirten Çiftçi, ancak müşterilerin arabalarını tertemiz aldıklarında yine tercih edildiklerini kaydediyor.

  Araç geldiği ilk andan itibaren Nigar hanımın kontrolünden geçiyor.

  Çiftçi, araçların son rötoşlarını bizzat kendisinin yaptığını ifade ederken, araç temizliğinde kadınların farkını ortaya koymayı amaçladığını vurguluyor.

  Araçlarını iç dış yıkamada tertemiz görmek isteyen vatandaşlar Bolu’da Nigar Hanımın oto yıkama şirketine mutlaka uğruyor.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.