5 ÜLKEDEN 24 ÖĞRENCİ SAKARYA'DA

YABANCI ÖĞRENCİLER, TÜRK EL SANATLARINI ÖĞRENMEK İÇİN ÜLKEMİZE GELDİ

16 Şubat 2018

  Sakarya’nın Karasu ilçesinde faaliyet gösteren Kargenç Kulübü’nün girişimleriyle, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları kapsamında hazırlanan Kültürler El Ele isimli Erasmus Gençlik Değişimi projesi çerçevesinde Kültürel Türk el sanatlarını tanımaya gelen Azerbaycan, Polonya, Letonya, Litvanya ve Macaristan’dan gelen 24 öğrenci, önce Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’nu makamında ziyaret etti.

  Öğrenciler daha sonra, Karasu Belediyesi Karasu Gençlik Merkezi (KARGEM) Kültürel Türk el sanatları merkezini gezdi. Yabancı öğrenciler geleneksel Türk el sanatlarını merakla inceledi.

  Gürcistan’dan gelen Avtandil Arabulı, “Bu proje ile değişik kültürleri görme ve tanıma fırsatı bulduk. Bir çok ülkenin al sanatlarını gördüm ve buradaki el sanatlarını da gördük gerçekten çok ilginç” dedi.

  Macaristan’dan gelen Petra Andras ise, “Diğer ülkelerin el sanatlarını öğrenme fikri oldukça ilginç. Burada Türk el sanatlarını öğrenme fırsatı bulduk ve değişik insanlarla bir araya gelmek gerçekten oldukça farklı” diye konuştu.

  Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatma Tatlı da bir yandan Türk el sanatlarını tanıttıklarını diğer yandanda öğrencilerin geldiği ülkelerin sanatlarını tanıdıklarını kaydetti.

   

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.