AFRİN İÇİN KENETLENDİK

81 İLDEN ASKERLERE DESTEK YAĞIYOR

12 Şubat 2018

  Türk Silahlı Kuvvvetleri’nin Afrin’de yürüttüğü ‘Zeytin Dalı’ harekatına katılan askerlere Türkiye’nin 81 ilinden  destek yağıyor. Düzce'de amatör olarak müzikle uğraşan gençler Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de yürüttüğü ‘Zeytin Dalı’ Harekatı'na destek vermek için bir araya gelip askerler için türkü bestelediler.

  Rıza Emanet, Kazım Turgut, Cengiz Gür, Oğuzhan Örnek, Muhammet Sezgin ve Gani Değirmenci'den oluşan Ab-ı Hayat Topluluğu, arkadaşları Melih Akar'ın bestelediği türküyü seslendirerek internet üzerinden "Ecdad-ı Emanet" ismiyle paylaştı.

  Grubun solisti Kazım Turgut, askerlere destek olmak için türküyü besteleyerek seslendirdiklerini söyledi.

  Yalova’da bir esnaf tezgahında sattığı sarımsaklardan kazandığı paranın yarısını Afrin’deki askerler için Mehmetçik Vakfı’na bağışlıyor. Sarımsak satarak geçimini sağlayan İsmail Küçükbaş, tezgahına ‘Satışımızın yarısı Mehmetçik vakfına bağışlanacak’ yazılı pankartla Türk bayrağı astı.

  Sivas’ta 75 dağcı Afrin’deki askerlere destek olmak için zorlu doğa şartlarında bin 500 rakım yüksekliğindeki Çamlıbel’de bulunan ormanlık alanda yaklaşık 10 kilometre dağ yürüyüşü yaptılar. Yürüyüşün ardından dağcılar Türk bayrağı açarak kahraman Mehmetçik için Kuran-ı Kerim okudular.

  Türkiye Dağcılık Federasyonu Sivas İl Temsilcisi Ahmet Hasdemir, Türk ordusunun muzaffer olması için dua ettiklerini söyledi.

  Bolu Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin velileri ve öğretmenleri askerler için bere ördüler. Her türlü zorluğa göğüs gererek görev yapan askerler için örülen 252 bere Afrin’e gönderilmek üzere kolilere konularak 2’inci Komando Tugay Komutan vekili Piyade Albay Abdulkadir Kavuncu’ya teslim edildi.

  Zonguldak’ın Kozlu ilçesi’nde toplanan yaklaşık 30 genç araçlarına astıkları Türk Bayraklarıyla konvoy oluşturup ‘Zeytin Dalı’ operasyonuna destek verdi. 

  Ellerine aldıkları meşalelerle “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları atan gençler ardından konvoy oluşturarak ilçede tur attılar.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.