MİNİKLERDEN ‘’KANSERE DUR’’ ÇAĞRISI

BOLU MEVLANA ORTAOKULU’NDAN MUHTEŞEM GÖRSEL ŞÖLEN

7 Şubat 2018

  Bolu ilinin sosyal ve kültürel alanlarda yaptığı farklı çalışmalarla adından söz etiren Mevlana İlk ve Orta Okulu akademik alanda başarılı okullar sıralamasında yer alırken bu gün kanser haftası nedeniyle bir dizi etkinliklere sahne oldu.

  Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Zerrin Biçen,İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz,İl Sağlık Müdürü Muhammed Emin Demirkol ve Sağlık İl Müdürlüğü Başkanlarının katıldığı program konferans salonunda okulun tanıtım videosunun izlenmesi ve plaket taktimi ile başladı.

  Ardından okula kazandırılan Sağlık Odası ve Fen Labaratuvarının açılış kurdelesi kesilip katılımcılar okul aile birliği üyeleri ve yetkililerden bilgiler aldılar.

  Fen Labaratuvarı sayesinde öğrencilerin daha iyi bilimsel çalışmalar yapabilmesi için yapımında emeği geçen emekli öğretmen İffet Yaşin duygularını Merkez TV mikrofonlarına aktardı.

  Okul bahçesine geçen öğrenciler ‘’Kansere Dur Diyoruz’’kumaşının üzerine kanser  tarama programında taraması yapılan kanserlerin renkleriyle el baskısı yaptılar..

  Bolu İl Sağlık Müdürü Muhammed Emin Demirkol ise ‘’Öğrencilerin kanser bilincine küçük yaşlarda sahip olmalarını istediğimiz için böyle bir organizasyon yapmak istedik’’ diyerek şöyle devam etti.

  Etkinlik okulun balkonundan kansersiz hayat dilekleriyle 450 balonun uçurulması ile son buldu.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.