ENGELLİ HASTALARA DİŞ TEDAVİSİ

YAKLAŞIK 300 ENGELLİ HASTA ÜCRETSİZ DİŞ TEDAVİSİ OLUYOR

13 Ocak 2018

  Bolu Rotary Kulübü, genel merkezi İzmir’de bulunan Ege Ağız-Diş Sağşığı ve Diş Hekimleri Derneği ekipleriyle birlikte il genelinde yaklaşık 300 engelli hastaya ağız ve diş tedavisi veriyor. 

  İldeki özel bir eğitim ve rehabilitasyon merkezinde uzman hekimlerce yapılan tedavileri Bolu Rotary Kulübü Dönem Başkanı Diş Hekimi Onur Çetinkaya ve Ege Ağız-Diş Sağlığı ve Diş Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ertuğrul Sabah yakından takip ediyor. Yarına kadar sürecek olan etkinlikte engelli hastalara kanal tedavisi, diş eti hastalıkları, düzenli diş fırçalama gibi birçok konuda yardımcı olunuyor.

  Bolu Rotary Kulübü Dönem Başkanı Onur Çetinkaya, yaptığı açıklamada, engelli hastaların güven duyacakları ortamda diş tedavisi yapılması gerektiğini ifade ederek şu açıklamalarda bulundu.


  Ege Ağız-Diş Sağlığı ve Diş Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ertuğrul Sabah ise 2001 yılında kurulan derneklerinin bugüne kadar yaklaşık 100 binden fazla engelliyi ücretsiz tedavi ettiğini belirterek şöyle dedi;


   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.