ZOR ŞARTLAR ALTINDA YAŞAM MÜCADELESİ

AMELİYATLI BABA ÇALIŞAMADIĞI İÇİN ÜÇ ÇOCUĞU İÇİN YARDIM BEKLİYOR

11 Ocak 2018

  Bolu’da yaşayan Afgan aile iki aydır Türkiye’de bulunuyor. Üç  çocuğuyla rutubetli bir göz odada yaşam mücadelesi veren ailenin iki çocuğu hasta ve ilaç kullanmak zorunda.  Evin babası bel fıtığından ameliyat olduğu için çalışamıyor ve raporlarını gösteriyor.

  Küçük Zeynep ailenin ortanca çocuğu... Okulda öğretmeni açlıktan karnı ağrıyan Zeynep’i fark edince sınıftaki veliler de bu duruma kayıtsız kalamıyor.

  Velilerden Emel Çetin, aileyi gelip gördüklerinde öncelikle yakacak ve gıda yardımına ihtiyaçları olduğunu belirlediklerini söylüyor.

  Evin babası çocuklarını sağlıklı koşullarda bakmak istediğini ancak imkanının olmadığını ifade ediyor. Evde buzdolabı çalışmıyor... Çocukların sağlığı oldukça sıkıntılı görünüyor. Rutubet kokan evde evin ortanca çocuğu Zeynep devamlı öksürüyor. Evin en küçük çocuğu Murteza ise iki bileğinde birer kitle saptanmış, tedavisi gerekiyor.

  Afgan aile çevreden gelen yardımla evlerini şimdilik ısıtabilmiş durumda. Ancak kiranın düzenli ödenebilmesi ve çocukların sağlığına kavuşabilmesi için ciddi yardım gerekiyor.  

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.