GOMİS’E HAKARETE 3 YIL HAPİS

GOLCÜ OYUNCUYA HAKARET EDEN HAKAN HEPCAN’IN 3 YILA KADAR HAPİS İLE CEZALANDIRILMASI İSTENDİ

11 Ekim 2017

  Sosyal medya fenomeni Hakan Hepcan hakkında, Twitter'da “Galatasaray’da bir tane maymun var topa düşmanı gibi vurup yere falan atıyor kendini” şeklinde tweet atarak Galatasaraylı futbolcu Bafetimbi Gomis’e yönelik ‘maymun’ imasında bulunduğu iddiasıyla yürütülen soruşturma tamamlanarak iddianame hazırlandı.

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Spor Suçları Soruşturma Bürosunca hazırlanan iddianamede, Galatasaray Spor Kulübü şikayetçi, Gomis ise mağdur sıfatıyla yer aldı. İddianamede şüpheli Hepcan’ın attığı tweette bir isim belirtmese de tweetin üstü kapalı bir şekilde Gomis’e yönelik olduğunun anlaşıldığı belirtildi. Hepcan’ın sosyal medyadaki takipçi sayısına dikkat çekilerek şüphelinin kamuoyunca bilinen bir kişi olduğu vurgulanan iddianamede, Gomis’in ten rengi gözetildiğinde atılan tweetin kamu güvenliği açısından tehlike arz ettiği anlatıldı.

  Başsavcılık tarafından onaylanan ve İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianamede şüpheli Hepcan’ın halkı kin ve düşmanlığa tahrik” ve “hakaret içeren tezahüratta bulunma” suçundan 3 yıla kadar hapis ile cezalandırılması istendi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.