TBMM'DE YENİ DÜZENLEMELER VE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

TBMM İDARE AMİRİ SALİM USLU: ALÇAK OLAN DUVARLAR YÜKSELTİLECEK

13 Eylül 2017

  TBMM İdare Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, Meclis Başkanlık Divanı toplantısına ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, toplantıda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun verdiği bilgilerle, Meclis güvenlik ve sivil bürokrasisi tarafından verilen bilgilerin kontrol edildiğini söyledi.

  Toplantıda görüşülen Meclis’te yapılan yeni düzenlemeler ve güvenlik önlemlerine ilişkin bilgi veren Uslu, güvenlik ile ilgili birkaç konunun tartışıldığını ifade ederek, şöyle konuştu:

  "Çankaya ve Dikmen kapılarında anti terör amaçlı engelleyiciler (road blocker) koyduk. Sığınakların sığınak aracıma uygun olarak kullanılması ve iyileştirilmesi konusunda çalışmamız devam ediyor. Çatıya anti drone sistemi koyduk. Anti drone sisteminin sinyal bozucu özelliği var. Anında tespit edip, yetkililere bildirme imkanımız olacak. Giriş kartlarını çipli hale getirdik. Bölümlere göre çalışmalar devam ediyor. Araç altı kontrol sistemimiz vardı, plaka tanıma sistemine geçiyoruz. Cihaz otomatik kalkacak ve araç girecek. Yüz tanıma sistemi ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Meclis'e gelen kargolar için Ayrancı kapıya kargo hangarı projesi devam ediyor. Meclis'te 156 kişilik acil durum merkezi oluşturduk. Bisiklet, motosiklet ve engellilerin gelmesini sağlamak amacıyla düzenlemeler yapacağız"

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.