BARTIN'A MÜJDE ÜSTÜNE MÜJDE

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI VEYSEL EROĞLU, BARTIN'DAKİ TESİSLERİN TEMELİNİ ATTI VE MÜJDELER VERDİ

12 Ağustos 2017

  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bir dizi ziyaret ve toplu temel atma töreni için Bartın'a gitti. Bartın Şehir Stadı'na helikopter ile iniş yapan Bakan Eroğlu, Bartın Valisi Nusret Dirim'i makamında ziyaret ederek brifing aldı.

  Valilik toplantı salonunda basın mensupları ile biraraya gelen Veysel Eroğlu yaptığı açıklamada eli boş gelmediğini belirterek birçok konuda müjde verdi.

  “Bartın’ın benim için önemli bir yeri var. Ben her geldiğimde buraya eli boş gelmedim, bir şeyler getirdim. Bugün de 15 tesisimizin açılışını yapacağız. Orman teşkilatımız orman köylülerimizin kalkınmasında önemli rol üstlenecek. Karayollarının en fazla yatırım yaptığı illerden birisi Bartın. Yeşilin denizin olduğu Cennet Köşelerden birisi adeta cennetten bir köşe. Bunun için genel müdürlerime talimat verdim bir slogan bulun diye mesela. Yaşarken Cenneti Görmek istersen gel Bartın’a diyebiliriz. Bartın’ın Yeşilini ve güzelliğini ortaya çıkartmalıyız. Milli parkımız Küre Dağları ile ilgili talimat verdim dağlarımız ve milli parkımızın turizme açılması gerekiyor bununla ilgili çalışma başladı yer tahsisleri söz konusu Oteller yapın Bartın’a para kazandıracak paralı turistleri çekecek tesisler kurun ve dünya tanısın Bartın’ı. Artık buraya gelen turistler çöpünü bırakmak için değil döviz bırakmak için gelecek Güzelçehisar lav sütunları ile ilgili projemiz tamamlandı bunun müjdesini vermek istiyorum. Güzelce hisar bazalt sütunları tabiat anıtını bütün dünyaya ilan ediyor ve imza altına alıyoruz önümüzdeki günlerde bununla ilgili çalışmamız devam edecek."

  Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, daha sonra AK Parti Bartın İl Başkanlığı'na geçerek partililerle bir süre sohbet etti. Eroğlu, partililere,“Bizler Bakan değil sizlerin hizmetkârıyız sizler isteyin bizler vereceğiz" dedi.

  Bakan Eroğlu, il başkanlığının ardından, Bartın Kültür Merkezi'ndeki toplu temel atma törenine katılarak 15 tesisin temelini attı.Törende kura çekilerek devlet destekli fide dağıtımı da yapıldı.

  Veysel Eroğlu, son olarak inşaatı devam eden Kirazlı Köprü Barajına giderek yetkililerden bilgi aldı. Firma yetkilisinden baraj inşaatının 21 Kasım saat 10.59'ta bitirilmesini istedi ve sözünü aldı.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.