ERKEN SEÇİM VE YAPILANMA AÇIKLAMASI

"SEÇİMLER ZAMANINDA YAPILACAK. ERKEN SEÇİM YOK" AK PARTİ'NİN İLKELERİNDEN DEĞERLERİNDEN AYRILAN KİM VARSA ONUNLA YOLA DEVEM ETMEYECEĞİZ"

10 Ağustos 2017

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti sözcüsü Mahir Ünal katıldığı bir TV programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

  Erken seçim tartışmalarıyla ilgili konuşan AK Parti Sözcüsü Ünal, gündemlerinde böyle bir konunun bulunmadığını ve seçimlerin zamanında yapılacağını açıkladı.

  AK Parti'nin yeniden yapılandırılmasıyla ilgili de konuşan Ünal, "Genel başkanımız partiyi yeniden yapılandırıyor. Bu yaparken yorgun olanlar varsa kenara çekilsin diyor. AK Parti'nin ilkelerinden değerlerinden ayrılan kim varsa onunla yola devem etmeyeceğiz" dedi.

  Ünal, Partinin eski MKYK üyesi Ayhan Oğan’ın “Yeni bir devlet kuruluyor” sözüyle başlayan tartışmalara da değindi. “Bizim yaptığımız şey, AK Parti iktidarı ya da başka iktidar döneminde, devleti yeniden yapılandırmaktır" diyen Ünal, şöyle devam etti:

  "Devlet böyle bir aygıttır zaten. 2000’lerin dünyasında, hızla değişen ihtiyaçlar karşısında devleti sürekli yeniden yapılandırmak zorundasınız. Bütün devletler için geçerlidir bu. Toplumsal talep ve ihtiyaçlar değiştikçe, devlet denen aygıtı da yeniden yapılandırırsınız. Cumhurbaşkanı, başbakan ve sözcüler açıklamaya tepki gösterdiler. Ana muhalefet, bu açıklama üzerinden yaşam kaygısı tartışmalarıyla birlikte siyasal bir tartışma alanı yaratmak istedi. Bunun daha fazla uzatılmasının bir anlamı olmadığını düşünüyorum."

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.