FARKINDALIK İÇİN BASTONLA YÜRÜDÜLER

Görme Engellilerin Yaşadığı Zorluklara Dikkat Çektiler

10 Ocak 2017

  Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Türkiye Beyazay Derneği Düzce Şubesi Başkanı Nurullah Çelebi, Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan, Görme Engeliler Haftası kapsamında Şıralık Mahallesinde bulunan Düzce Özel Eğitim Mesleki Eğitimi Merkezi'nde düzenlenen resim sergisini ziyaret etti.

  Eğitim merkezinde öğrencilerin ürettikleri ürünlerin yer aldığı sergi ve atölyeleri gezen Keleş, ürünleri tek tek inceledi. Keleş ve beraberindekiler öğrencilerle masa tenisi ve bilardo oynadı.

  Daha sonra gözleri bağlanan Başkan Keleş, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ve 3 basın mensubu, farkındalık yaratmak ve görme engellilerin yaşadıkları zorluklara dikkat çekmek adına yemekhaneye baston yardımıyla gitmeye çalıştı.
  Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, göz bandını çıkardıktan sonra engellileri daha iyi anladığını ifade etti.  

  "Görme engellileri için cadde ve sokaklarda yapmış olduğumuz yürüme bantlarının ne kadar önemli olduğunu şimdi daha iyi anlıyorum. Bu durumu yaşamadan bilmek mümkün değil. Belki çok kısa bir süre gözlerimiz bağlıydı ama onlar bir hayat boyu görmeden sadece hissederek yaşıyorlar. Belediye olarak engellilerimizin durumunu kolaylaştırmak için elimizden geleni yapacağız"

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.