ÖĞRENCİLERDEN HALEP'E BİR TIR DOLUSU YARDIM

Bolu KYK Yurtlarında Kalan 90 Öğrenci Halep'e Bir TIR dolusu Yardım Gönderdi.

3 Ocak 2017

  Bolu KYK tarafından "Halep bizimledir" sloganı ile başlatılan yardım kampanyası kapsamında 8 yurtta barınan 90 öğrenci ilde bulunan hayırseverlerin kapısını çalarak yardım topladı.

  Kuru gıda, giyim, barınma, temizlik malzemeleri ve battaniyelerden oluşan 671 koli yardım malzemesi bir tıra yüklendi.

  Yardım malzemelerinin bulunduğu tır KYK Abant  Yurt Müdürlüğü önünde yapılan dua ile Halep'e ulaştırılmak üzere yola çıktı.

  Tır yola çıkmadan önce bir konuşma yapan Bolu KYK Müdürü Şerafettin Çilkara, kurum yurtlarından barınan öğrencilerin Bolu hayırseverlerinden topladığı yardımları Halep’teki mağdurlara uğurlamak üzere taplandıklarını belirtti.

  Çilkara, yaptıkları bu davranışın bir yardım kampanyası değil, Halep’teki insanlarla gönül bağı oluşturmak üzere atılan bir adım olduğunu ifade ederek, "üniversite yurtlarımızda kalan öğrencilerimizin gerçekten çok yoğun gayretleri ve çabaları oldu. Hepsinden Allah razı olsun. İnşallah hayırlısıyla bu tırda Bolulu hayırseverlerin katkılarıyla toplanmış olan bu yardımlar Halep’teki kardeşlerimize aş olur, ekmek olur, yatak olur, yorgan olur. Giysi olur, mont olur, ayakkabı olur." dedi.

  Yardımların toplandığı tır edilen duanın ardından yola çıktı. Yapılan duaya bazı öğrenciler yurt camına çıkarak eşlik etti.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.